Ten pies usiadł przy trumnie z bardzo smutnym wyrazem oczu… Nikt się nie spodziewał tego, co później zrobił.

Jeśli kogoś jeszcze trzeba przekonywać, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka, ta historia rozwieje wszelkie wątpliwości. Cesur, pies ze zdjęć, pokazał, że jego miłość do ukochanego pana jest silniejsza od śmierci.
79-letni właściel Cesura, Mehmet Ilhan, niedawno zmarł w szpitalu w Bursa, mieście leżącym w północno – zachodniej części Turcji. Mehmet od kilku lat nie mógł się poruszać w wyniku paraliżu, a u jego boku zawsze czuwał wierny psiak. Pies przebywał z nim nawet w szpitalu!

W czasie pogrzebu Cesur nie chciał odejść od trumny. Siedział ze wzrokiem wbitym w ziemię.

Cesurem zaopiekował się syn zmarłego. Wiedział, ile pies znaczył dla starszego pana, był jego najlepszym przyjacielem i wiernym kompanem. Ali nie wyobrażał sobie oddać psa do schroniska, jak w podobnej sytuacji postąpiłoby wiele osób…

Ali był zdziwiony zachowaniem psa. Cesur zawsze grzecznie siedział w domu przy jego ojcu, a teraz codziennie gdzieś znikał. Gdy ruszył za nim i zobaczył, gdzie Cesur codziennie chodzi, miał łzy w oczach.

Cesur dzień w dzień wraca na grób swojego pana, czuwa nad nim kilka godzin, po czym idzie do swojego nowego domu. Ali nie wie, czy Cesur kiedykolwiek oswoi się z tym, że jego ukochany pan nie żyje… Póki co zrobił dla psa jedyną rzecz, jaką mógł.

Otóż Ali porozmawiał z zarządem cmentarza prosząc, by nie wyganiali psa. Co więcej, zostawił mu tam miskę z wodą, a dobrzy ludzie co jakiś czas dolewają mu świeżej wody. Każdego wzrusza wierność tego psa…

Twoja reakcja?

2 pkt.
Upvote Downvote

Dodaj komentarz