Gdyby nie to, że zauważył niepozorny szczegół, złodzieje ukradliby mu wszystkie pieniądze z konta. To może spotkać każdego!

Większość z nas ma co najmniej jedną kartę płatniczą. Praktycznie wszyscy korzystamy z bankomatów, a dla złodzieja to idealne miejsce, by wzbogacić się naszym kosztem. Nie chodzi tylko o to, że ktoś może nas zajść od tyłu i okraść, ale i o dostęp do naszych danych i, co za tym idzie, do naszego konta.

Przeczytajcie, jak się ochronić przed tzw. skimmerami i czym tak właściwie są.

Skimmery to specjalne nakładki służące do pobierania informacji z pasków magnetycznych, które znajdują się na karcie płatniczej. Nakłada się je w miejscu, w którym wkładamy kartę do bankomatu. Kilka sekund i złodziej ma dostęp do naszego konta…

Jak się uchronić?

Najprostszym sposobem uchronienia się przed oszustami jest sprawdzenie, czy czytnik kart jest nieruchomy. Jeśli macie wrażenie, że jest za luźny, nie korzystajcie z bankomatu i niezwłocznie zawiadomcie pracowników banku! Warto też zwrócić uwagę, czy nie widać śladu kleju wokół czytnika karty.

Na nagraniu zobaczycie, że naprawdę łatwo można dać się oszukać!

Udostępnijcie to ostrzeżenie. Niech jak najwięcej osób wie, że ten sposób okradania nas jest teraz bardzo popularny i, co gorsze, skuteczny.

Twoja reakcja?

2 pkt.
Upvote Downvote

Dodaj komentarz