Koniec ze skrobaniem szyb. Gdy poznasz tę prostą sztuczkę, zapomnisz o problemie

Zima z pewnością nie jest ulubioną porą roku kierowców. Złe warunki drogowe to nie jedyny problem, z którym muszą się zmagać. Ci, którzy nie maja tego luksusu, jakim jest posiadanie garażu, często zmuszeni są rano walczyć z lodem i śniegiem, który przez noc przymarzł do szyb.

Wielu kierowców próbuje sobie z tym poradzić stosując specjalne maty na szyby, ale i ta metoda często zawodzi.

Wypróbuj ten prosty trik

Wystarczy, że butelkę ze spryskiwaczem napełnisz 2 składnikami :

  • 2/3 alkoholu izopropylowego
  • 1/3 wody

Alkohol izopropylowy jest tani i łatwo dostępny. Można go kupić w sklepach motoryzacyjnych, na stacjach benzynowych, a także w aptekach. 1 litr kosztuje kilkanaście złotych.

Wystarczy, że taką mieszanką spryskasz szybę i po chwili zobaczysz, jak błyskawicznie znika lód, a wraz z nim Twój codzienny poranny problem! ?Zwolennicy tej metody zauważyli także, że jeżeli spryskasz szyby wieczorem, lód wcale nie będzie do nich przywierał.

Spryskiwacz z płynem możesz spokojnie trzymać w samochodzie, ponieważ alkohol zamarza dopiero w bardzo niskiej temperaturze (temperatura zamarzania 100% alkoholu wynosi około -115 st.C).

Pamiętaj, aby nigdy nie polewać szyby gorącą wodą, ponieważ duża różnica temperatur może doprowadzić do pęknięcia szkła.

Obejrzyj krótki film instruktażowy:

Twoja reakcja?

10 pkt.
Upvote Downvote

Dodaj komentarz